Web Analytics

Flies and pukes by ANASTASIYA PODERVYANSKA

ANASTASIYA PODERVYANSKA

Born in Kyiv in 1978.
Member of the Artist’s Union of Ukraine since 2002.
Participating in International exhibitions since 1992.
Lives and works in Kyiv. Specializes in oil painting, mural painting, painting on glass, gesso painting, design of interiors.
Works are preserved in collection of Modern Fine Art Museum of Ukraine, ” Eurolab”, and private collections in Ukraine, Germany, Poland, USA, Macedonia.

ЛЕТИТЬ ТА БЛЮЄ

Одного разу створив Господь землю – рівненьку, гладеньку, всю в садах та квіточках. А дияволу й собі схотілося сотворити таку ж землю. Однак скільки він не возився, нічого не міг удіяти. Ось він приходить до Господа та й просить : “ Господоньку! Поможіть мені створити землю.” А Господь й каже йому : “Лети ти, Сатано, на край світу, пірни ти глибоко на дно морське, захопи в жменю землі із дна, і розсій ту землю за вітром та й кажи при цьому : “Рости , земле, на Божу славу”. Полетів диявол на край світу, пірнув на дно моря, захопив землі в жменю, і ще не вийшов з води, як уже промовив: “ Рости, земле, на мою славу, а не на Божу”. А земля й вислизнула вся з рук. Дістав диявол землі вдруге – вислизнула й та з рук. Дістав він утретє, причому і цього разу мовив те саме: “ Рости, земле, на мою славу”, – і земля втретє вислизнула йому з рук . Зметикував тоді диявол, як узяти землю, щоб не вислизнула. Пірнув ще раз у море, дістав самого дна й захопив землі й піску в рот. Тепер уже не вислизне земля з рота. Випірнув на поверхню, та тільки – но промовив: “ Рости, земле, на славу дияволу”, – а земля й почала рости: набила йому повну пащу й повне черево. Як вирвало його, розкрив він пащу і почав блювати. Летить та блює, летить та блює понаблював він ці високі гори, а де вже просто кілком підпирало груди і він падав на землю, качався черевом, бився руками й ногами, то там повибивав долини й глибокі яруги. Так диявол всю прекрасну Божу землю спаскудив горами та яругами. http://jyvopis.blogspot.com